Bazujemy na globalnym podejściu do problemu pacjenta. Podstawą naszej pracy jest szczegółowy wywiad oraz badanie, które pozwala precyzyjnie określić przyczynę dysfunkcji.

570 500 537 Stefana Żeromskiego 1A, Pn - Pt 8.30 - 19.00
Śledź Nas

Manipulacja powięzi

Manipulacja powięzi

To jedna ze skuteczniejszych oraz prężniej rozwijających się metod manualnego leczenia dolegliwości bólowych oraz dysfunkcji narządów wewnętrznych. Jest to doskonałe narzędzie do pracy z pacjentami z szerokim spektrum schorzeń

Na czym polega działanie manipulacji powięzi?

Powięź jest rodzajem tkanki łącznej. Składa się ona z włókien kolagenowych, elastycznych oraz substancji podstawowej (umożliwiającej ślizg włókien oraz warstw powięzi między sobą). Rolą powięzi jest m.in.:

organizacja przestrzenna narządów, mięśni i ścięgien oraz zapewnienie ich prawidłowej przesuwalności względem siebie

wsparcie układu kostno-szkieletowego

koordynacja aktywności danych grup mięśniowych

tworzenie szlaków przebiegu nerwów, naczyń krwionośnych i limfatycznych

umożliwienie przemian biochemicznych

umożliwienie komunikacji pomiędzy komórkami

udział w procesach odpowiedzi odpornościowej

Leczenie za pomocą manipulacji powięzi głębokiej opiera się na rozcieraniu tkanki na odpowiedniej głębokości za pomocą opuszków palców, kostek czy łokcia. W przypadku powięzi powierzchownej mobilizacja przeprowadzana jest nieco płycej, często za pomocą płaskiej części łokcia lub całej dłoni. Manipulacja punktu zazwyczaj jest bolesna, jednakże w trakcie leczenia powinno się odnotować spadek bólu o 50-75%. Bolesność pozabiegowa może utrzymywać się u pacjenta 2-3 dni. Efekt terapeutyczny można zaobserwować od razu, lub po kilku dniach od terapii.