Bazujemy na globalnym podejściu do problemu pacjenta. Podstawą naszej pracy jest szczegółowy wywiad oraz badanie, które pozwala precyzyjnie określić przyczynę dysfunkcji.

570 500 537 Stefana Żeromskiego 1A, Pn - Pt 8.30 - 19.00
Śledź Nas

Terapia manualna

Terapia manualna

Jest częścią medycyny, która zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności układu ruchu, a w szczególności schorzeń kręgosłupa. Pierwszym etapem przystąpienia do terapii manualnej jest przeprowadzanie wywiadu oraz badania palpacyjnego i funkcjonalnego narządu ruchu, po którym przystępuje się do terapii właściwej. W naszym gabinecie wykorzystujemy różne rodzaje terapii manualnej, takie jak:

terapia manualna tkanek miękkich: polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego (ścięgien, więzadeł , mięśni, powięzi)

terapia manualna stawów: bardzo efektywne i bezpieczne metody oraz techniki mobilizacji w celu zwiększenia zakresu ruchu i zmniejszeniu bólu, który towarzyszy ruchowi

terapia manualna Kaltenborn-Evjenth: Kaltenborn-Evjenth Konzept jest kompleksowym postępowaniem terapeutycznym, na które składa się ocena stanu ogólnego pacjenta (ocena biomechaniczna i funkcjonalna), trakcje, mobilizacje, manipulacje stawów, mobilizacje tkanek miękkich, mobilizacje tkanki nerwowej oraz trening medyczny