Bazujemy na globalnym podejściu do problemu pacjenta. Podstawą naszej pracy jest szczegółowy wywiad oraz badanie, które pozwala precyzyjnie określić przyczynę dysfunkcji.

570 500 537 Stefana Żeromskiego 1A, Pn - Pt 8.30 - 19.00
Śledź Nas

wprowadzanie – event

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi z zakresu fizykoterapii, w której wykorzystywane są bodźce fizykalne, czyli formy energii fizycznej, występującej w środowisku naturalnym, emitowanej przez specjalistyczne urządzenia. Bodźce fizykalne stosujemy jako uzupełnienie metod fizjoterapeutycznych i wspomaganie procesu regeneracji organizmu, Podstawą fizykoterapii są oddziałujące na organizm bodźce fizyczne:

termiczne

mechaniczne

elektryczne

ultradźwiękowe.

magnetyczne

Stosowane zabiegi w naszym gabinecie to:

Terapia falą uderzeniową

Wykorzystywana jest fala akustyczna, wycelowana w obszary będące przyczyną bólu przewlekłego. Terapia falą uderzeniową przyczynia się do przyspieszenia procesu zdrowienia poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi oraz stymulację metabolizmu. Co więcej, fala uderzeniowa wpływa na rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu, a także zmniejszenie napięci mięśni. Zabieg trwa ok. 3 minut; zwykle wykonuje się od 3 do 5 zabiegów, z częstotliwością co 4- 7 dni, jednak są one indywidualnie dopasowane do pacjenta. Wskazania do terapii to: 

– zwapnienia okołostawowe

– zapalenia ścięgien,

– ostroga piętowa,

– łokieć tenisisty, golfisty czy kolano skoczka,

– bóle bioder i barków,

– naciągnięcie mięśni,

– stany pourazowe

Przeciwwskazaniami są:

– ciąża 

– zaburzenia krzepliwości krwi,

– obecność nowotworów,

– chrząstka wzrostowa u dzieci,

– ostra infekcja tkanki miękkiej/kości,

– ostry stan zapalny z obrzękiem bolesnego miejsca,

– pacjenci z rozrusznikami serca,

– zaawansowana osteoporoza.